KONTRAST

RODO

Komunikat 8. Zasady higieny DLA PRACOWNIKÓW OCHRONY ZDROWIA w zakresie separacji środowiska praca-dom w zagrożeniu COVID-19.

Zakładki podstawowe

Komunikat 8.

Zasady higieny

DLA PRACOWNIKÓW OCHRONY ZDROWIA

w zakresie separacji środowiska praca-dom

w zagrożeniu COVID-19.
Opracowano na podstawie dokumentu przygotowanego
przez dr med. Agnieszka Misiewska- Kaczur

1. Jeśli nie masz możliwości, aby wziąć prysznic w pracy zrób to niezwłocznie przed powrotem do domu.

1. Po powrocie do domu niezwłocznie zdejmij ubrania, w których pracowałeś/aś w ciągu dnia, nawet jeśli w pracy zmieniasz je na mundurek. Zaraz przy wejściu do domu zdejmij też buty i trzymaj je w oddzielnym, zamykanym pojemniku.

1. W miarę możliwości staraj się nie wnosić do domu okrycia wierzchniego (np. zostaw je w samochodzie).

1. Ubrania, w których pracowałeś/aś w ciągu dnia staraj się prać jak najczęściej i oddzielnie), a przed praniem przechowuj je w oddzielnym, zamykanym pojemniku.

1. Wszystkie przedmioty używane podczas pracy (np. okulary, telefony, tablety, długopisy itp.) powinny być dokładnie odkażone na koniec dnia pracy, bądź niezwłocznie po powrocie do domu.

1. Zamień torebkę/torbę/plecak na płócienną, łatwą do uprania torbę. Zostawiaj ją przy wejściu do domu i trzymaj w oddzielnym, zamykanym pojemniku bądź w pojemniku razem z butami.

1. Ogranicz ilość rzeczy, które nosisz do pracy do niezbędnego minimum. Unikaj noszenia do pracy jakiejkolwiek biżuterii. Jeśli to możliwe nie przynoś do domu żadnych przedmiotów używanych w pracy.

1. Pamiętaj o częstym, dokładnym i zgodnym z procedurami myciu rąk.
  • <<W piątek dnia 14-08-2020 pracujemy w systemie dyżurowym – Zapraszamy tylko pacjentów POZ w pilnych przypadkach do Przychodni nr 1 przy ul. J.Strusia4/8 od godz. 00:08 do 18:00 – pozostałe przychodnie są nieczynne  w tym RTG, laboratorium<<  <<W piątek dnia 14-08-2020 pracujemy w systemie dyżurowym – Zapraszamy tylko pacjentów POZ w pilnych przypadkach do Przychodni nr 1 przy ul. J.Strusia4/8 od godz. 00:08 do 18:00 – pozostałe przychodnie są nieczynne  w tym RTG, laboratorium<< <<W piątek dnia 14-08-2020 pracujemy w systemie dyżurowym – Zapraszamy tylko pacjentów POZ w pilnych przypadkach do Przychodni nr 1 przy ul. J.Strusia4/8 od godz. 00:08 do 18:00 – pozostałe przychodnie są nieczynne  w tym RTG, laboratorium<<