-A A +A

KONTRAST

RAPORT DOSTĘPNOŚCI + RODO SZPZLO

Komunikat 15 - Informacje o rehabilitacji po COVID-19

Zakładki podstawowe

 

Ćwiczenia i zalecenia

Ministerstwa Zdrowia

dla osób z powikłaniami po przebytym COVID-19

pniżej link

 

Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF) we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) przygotowała projekt pn. "Samodzielna rehabilitacja po COVID-19". Celem kampanii jest promocja fizjoterapii i pokazanie jej możliwości. 

 

Na stonie  https://fizjoterapiaporusza.pl/  znajdziecie Państwo niezbędne materiały informacyjne oraz filmy instruktażowe z ćwiczeniami i zaleceniami dla poszczególnych grup pacjentów.

 

Jest to materiał przygotowany przez Biuro Regionalne WHO dla Europy, przetłumaczony i dostosowany dla polskich pacjentów przez ekspertów KIF. Poradnik przedstawia podstawowe ćwiczenia oraz porady dla osób dorosłych, które doświadczyły poważnego pogorszenia stanu zdrowia po zakażeniu COVID-19. Zebrane w nim informacje mają wspomóc samodzielny powrót do pełnej sprawności, a także uczulić na niepokojące, nawracające objawy.


 https://fizjoterapiaporusza.pl/ 

  • <<Nadal zachowujemy zasady funkcjonowania podczas pandemii COVID-19: << przed przyjściem do przychodni zadzwoń /// nie przychodź  z objawami koronawirusa np. z temperaturą 38 st.C lub większą lub z dusznością , kaszlem- pozostań w domu  kontaktuj się telefonicznie udzielimy pomocy w domu <<  <<Nadal zachowujemy zasady funkcjonowania podczas pandemii COVID-19: << przed przyjściem do przychodni zadzwoń /// nie przychodź  z objawami koronawirusa np. z temperaturą 38 st.C lub większą lub z dusznością , kaszlem- pozostań w domu  kontaktuj się telefonicznie udzielimy pomocy w domu <<  <<Nadal zachowujemy zasady funkcjonowania podczas pandemii COVID-19: << przed przyjściem do przychodni zadzwoń /// nie przychodź  z objawami koronawirusa np. z temperaturą 38 st.C lub większą lub z dusznością , kaszlem- pozostań w domu  kontaktuj się telefonicznie udzielimy pomocy w domu <<